Zmodernizowana przestrzeń do spotkań integracyjnych

W ramach grantu otrzymanego z „Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna wieś” zrealizowano zadanie pn. „Wspólna przestrzeń, lokalne wyzwania, aktywni obywatele”. Idea realizacji przedsięwzięcia powstała na bazie spotkań integracyjnych mieszkańców.

W ramach zadania wykonano, m.in. ogrodzenie z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Dofinansowanie umożliwiło również obsadzenie terenu wokół altany przy świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej krzewami miododajnymi. W prace ogrodnicze zaangażowali się mieszkańcy sołectwa Turośń Kościelna I i Turośń Kościelna II, członkowie Klubu Senior+ w Turośni Kościelnej oraz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej.

Po zakończonych pracach, międzypokoleniową integracją, zainaugurowano nowo zmodernizowaną przestrzeń lokalną. Smakołyki na grilla ufundował Zakład Mięsny "BOST" z Turośni Kościelnej.

Zadanie pn. „Wspólna przestrzeń, lokalne wyzwania, aktywni obywatele” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś”.

logo Województwo Podlaskie.jpg

logo POWWP.jpg

Aktualności

Powrót na początek strony