Aktualności

 • miniaturka.JPG

  Wsparcie dla KGW - Fundusz Sprawiedliwości

  7.06.2023 r. w Urzędzie Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć – wójt Gminy uroczyście przekazał Przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich sprzęt elektroniczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

 • sztandar.JPG

  Jubileusz 55-lecia OSP Borowskie Olki i Gminne Obchody Dnia Strażaka

  Były podziękowania, gratulacje, odznaczenia, a nawet pokaz balonowy. Tak w Borowskich Ciborach 3 czerwca br. świętowano Jubileusz 55-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Borowskie Olki i Gminne Obchody Dnia Strażaka.

 • plenerowa strefa kibica_mn.png

  Plenerowa Strefa Kibica zaprasza!

  Gmina Turośń Kościelna i Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej organizują Plenerową Strefę Kibica. Zapraszamy na wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów w sobotę, 10 czerwca o g. 20.00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • Zaczytana Turośń ogólmy_mn.png

  Zaczytana Turośń - akcja promująca czytelnictwo

  W związku z 3. edycją akcji Rozczytane Podlaskie i XXII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej.

 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny - Święty Antoni Dzieciom!

  Gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze, konkurencje sportowe i quiz o św. Antonim - te i inne atrakcje czekać będą 11 czerwca 2023 r. od g. 13.00 na placu sportowo-rekreacyjnym w Niewodnicy Kościelnej.

 • Dzień Samorządu(1).png

  Życzenia z okazji Dnia Dziecka

  Wszystkim Dzieciom spełnienia najskrytszych marzeń, wielu powodów do radości i uśmiechu każdego dnia...

 • konkurs plastyczny Atrybuty św. Antoniego.png

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym!

  Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej, Wójt Gminy Turośń Kościelna i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zapraszają dzieci w wieku 7-12 l. do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na prace, przedstawiające postać św. Antoniego Padewskiego i jego atrybuty czekamy do 8.06.2023 r.

 • IMG_6252.JPG

  Trwa głosowanie na KGW Roku!

  Koło Gospodyń Wiejskich „Szlachcianki” bierze udział w Plebiscycie Kuriera Porannego - Mistrzowie Agro. Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Szczegóły na grafice.

 • Dzień Samorządu_życzenia www.png

  Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

  Wszystkim Samorządowcom, Radnym Gminy, Sołtysom i Pracownikom Samorządowym satysfakcji z codziennej pracy na rzecz społeczności Gminy Turośń Kościelna...

 • IMG_7079 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

  Dofinansowanie na działania Klubu Seniora

  24.05.2023 r. o g. 12.30 przy świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej odbyła się konferencja prasowa podsumowująca nabór do Programu „Senior+”, w której udział wzięli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, w imieniu wójta gminy Turośń Kościelna, Paweł Kondracki – sekretarz gminy, Krzysztof Gołaszewski – burmistrz Łap, Piotr Kłys – wójt gminy Łomża i Maria Busłowska – dyrektor GOK-u w Turośni Kościelnej. Z rąk Wojewody umowy odebrali również Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i Bogdan Piszczatowski – sekretarz gminy Kobylin-Borzymy.

Powrót na początek strony