Aktualności

 • Biblioteka.png

  Kibicujmy razem Polsce!

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania 21 czerwca br. o godzinie 18:00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • Piknik z Turośnianką (24).jpg

  Piknik z "Turośnianką"

  W sobotę, 15 czerwca br. na stadionie w Turośni Kościelnej odbył się piknik, który przyciągnął mieszkańców z całej okolicy. "Piknik z Turośnianką" to wydarzenie, które wpisało się w harmonogram wydarzeń Gminy Turośń Kościelna.

 • Piknik z Turośnianką 2024 v2 [Rozdzielczość Pulpitu].png

  Zapraszamy na Piknik z Turośnianką

  Wójt Gminy Turośń Kościelna, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej oraz Klub Sportowy "Turośnianka" zapraszają na Pinknik z Turośnianką, który odbędzie się 15.06.2024 r. o godz. 9:00 na stadionie sportowym w Turośni Kościelnej przy ul. Kościelnej.

 • św. Antoni Dzieciom 2024 (11).jpg

  Trzecia edycja Pikniku Rodzinnego św. Antoni Dzieciom

  W niedzielę, 9 czerwca 2024r., w Niewodnicy Kościelnej odbył się Piknik Rodzinny pn. św. Antoni Dzieciom. Wydarzenie spowodowało, że rodziny z okolicznych miejscowości miały okazję spędzić ciekawie czas.

 • 446032133_354435107330798_3036902012908131859_n.jpg

  Rajd Kultury i Natury - relacja z wydarzenia

  W dniu 7 czerwca br. odbył się rajd rowerowy pn. "Rajd Kultury i Natury", który zapewnił uczestnikom możliwość poznania urokliwych okolic Gminy Turośń Kościelna.

 • Biblioteka(8).png

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pn. Atrybuty św. Antoniego

  Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na prace, przedstawiające postać św. Antoniego Padewskiego i jego atrybuty czekamy do 5.06.2024 r.

 • Biblioteka(2).png

  Piknik Rodzinny św. Antoni Dzieciom już 9 czerwca!

  Gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze, konkurencje sportowe i quiz o św. Antonim - te i inne atrakcje czekać będą 9 czerwca 2024 r. od g. 13.00 na placu sportowo-rekreacyjnym w Niewodnicy Kościelnej.

 • rozczytane podlasie 2024 (35).jpg

  Kolejna edycja akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie"

  4 czerwca br., Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej wzięła udział w czwartej edycji akcji "Rozczytane Podlaskie" w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie".

 • Wycieczka rowerowa SloWołkow Tour 02.06 (12).jpg

  Wycieczka SloWołkow Tour przez Gminę Turośń Kościelna

  Pierwsza wycieczka SloWołkow Tour przeszła do historii, pozostawiając uczestników pełnych pozytywnej energii. Dwudziestokilometrowa trasa przebiegała min. przez południową część Białegostoku oraz takie miejscowości jak Księżyno, Ignatki, Pomigacze i Turośń Kościelna.

 • Dzień dziecka 2024 (8) [Rozdzielczość Pulpitu].jpg

  Dzień dziecka w bibliotece

  Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, który w tym roku w Bibliotece w Turośni Kościelnej został uczczony w sposób szczególny. Każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę, zostało obdarowane miłą niespodzianką przygotowaną przez panią bibliotekarkę Alinę Kowalczuk. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób – w bibliotece pojawiło się aż 30 dzieci.

 • 1 [Rozdzielczość Pulpitu].png

  Zapraszamy na Rajd Kultury i Natury!

  Wójt Gminy Turośń Kościelna oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zapraszają na wycieczkę rowerową pn. Rajd Kultury i Natury, który odbędzie się 7 czerwca br. Ruszamy o godzinie 10:00 z placu przy orliku w Turośni Kościelnej.

 • Sesja 28.05 (9).jpg

  III Sesja Rady Gminy Turośń Kościelna

  III Sesja Rady Gminy Turośń Kościelna, która odbyła się 28 maja br. w sali konferencyjno-widowiskowej świetlicy w Turośni Kościelnej rozpoczęła się od ustalenia składu osobowego komisji stałych rady gminy.

Powrót na początek strony