Aktualności

 • 424882233_785977493566672_5278815002063469830_n.jpg

  Obchody rocznicy masowych wywózek Polaków na Syberię w Niewodnicy Kościelnej

  84. rocznica masowych wywózek Polaków na Syberię stanowiła niezwykłe wydarzenie w Niewodnicy Kościelnej. Rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego, a następnie uczestnicy złożyli kwiaty pod Pomnikiem ku czci poległych w latach 1918-1920.

 • Seniorzy 1200 px (96).jpg

  Klub Seniora z Gminy Turośń Kościelna ma już 5 lat!

  Spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, było nie tylko okazją do świętowania pięcioletniej historii, ale również do podziękowania zaangażowanym osobom oraz przedstawienia osiągnięć i planów klubu na przyszłość.

 • statuetka (2).jpg

  Wręczenie statuetki Panu Witoldowi Zajkowskiemu

  Przedstawienie osiągnięć sportowych mieszkańców Gminy Turośń Kościelna odbyło się podczas Gali Sportu w lutym br. Z powodu nieobecności Pana Witolda Zajkowskiego, statuetkę wręczył Wójt Gminy Turośń Kościelna - Grzegorz Jakuć w Urzędzie Gminy w późniejszym terminie.

 • rysunek-grupy-dzieci.jpg

  Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

  Wójt Gminy Turośń Kościelna ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 r. w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

 • TUrośń Dolna (98).jpg

  VII Przegląd Piosenki Walentynkowej w Turośńi Dolnej

  W świetlicy wiejskiej w Turośni Dolnej odbył się VII Przegląd Piosenki Walentynkowej, pn. „Kochać, jak to łatwo powiedzieć…”, który przyciągnął liczne małe talenty i ich rodziny. To wydarzenie, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej i Koło Gospodyń Wiejskich „Zdolne Babki”, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

 • Ferie zimowe w GOKu (4).JPG

  Ferie Zimowe w GOKu w Turośni Kościelnej - dwa tygodnie pełne atrakcji!

  Rozpoczęcie ferii zimowych w Gminie Turośń Kościelna było wyjątkowym wydarzeniem, a Gminny Ośrodek Kultury postarał się, aby te dwa tygodnie były pełne niezapomnianych atrakcji dla mieszkańców. Przygotowany program sprawił, że ferie stały się czasem radości, zabawy i edukacyjnych doświadczeń.

 • PLAKAT INFORMACYJNY ŻUBR-24 m.jpg

  Uwaga! Ćwiczenia wojskowe 10-13.02.2024 r.

 • Gala Sportu 2024 Turośń Kościelna (3).jpg

  Gala Sportu 2024 w Gminie Turośń Kościelna

  Przedstawienie osiągnięć sportowych mieszkańców Gminy Turośń Kościelna miało miejsce podczas Gali Sportu w Turośni Kościelnej. Na wydarzeniu które odbyło się 4 lutego br. pojawiło się około 100 zaproszonych gości. Wójt Gminy Turośń Kościelna – Grzegorz Jakuć wręczył statuetki zasłużonym sportowcom wybranym przez kapitułę.

 • KS Turośnianka (2).jpg

  Dofinansowanie Klubu Sportowego "Turośnianka"

  W urzędzie gminy Turośń Kościelna została podpisana umowa na dofinansowanie Klubu Sportowego "Turośnianka" w ramach realizacji zadania własnego Gminy Turośń Kościelna w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2024r.

 • Biblioteka(2).png

  Strzelnica w Turośni Kościelnej otwarta w czasie Ferii Zimowych

  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do strzelnicy wirtualnej mieszczącej się przy ul. Białostockiej 9A w budynku dawnego PKS. Strzelnica otwarta jest od dziś do niedzieli 5 lutego.

 • 1.png

  Zaproszenie na Galę Sportu w Gminie Turośń Kościelna

  Wójt Gminy Turośń Kościelna oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zaprasza na Galę Sportu, która odbędzie się 4 lutego br. o godzinie 17:00

 • na minaturkę.png

  VII Przegląd Piosenki Walentynkowej - zachęcamy do udziału!

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VII Przeglądzie Piosenki Walentynkowej, który odbędzie się 8 lutego 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Turośni Dolnej.

Powrót na początek strony