Gminne Obchody Dnia Seniora – piękny koncert dla seniorów

17 października br. święto celebrujące jesień życia obchodzili seniorzy sołectw: Turośń Kościelna I, Turośń Kościelna II oraz Iwanówka. W uroczystości udział wzięli także członkowie Klubu Seniora, ze specjalnie przygotowanym na tą okazję repertuarem.

Przed  rozpoczęciem  występu  Bożena Bieryło, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, prowadząca wydarzenie, podziękowała seniorom za przyjęcie zaproszenia, za mądrość i doświadczenie,  na  które  zawsze  można  liczyć.

W tym niełatwym czasie  Grzegorz Jakuć – wójt gminy, życzył seniorom przede wszystkim zdrowia,  pogody ducha, szacunku od młodszych pokoleń, a także uznania dla wkładu wniesionego w wychowanie dzieci i wnuków. Tradycyjnie, obecni na wydarzeniu nestorzy (pani, pan) otrzymali od Organizatorów słodkie prezenty.

Tegoroczne „Gminne Obchody Dnia Seniora” zostały zapamiętane w sposób szczególny, bo to właśnie starszym mieszkańcom dedykowano koncert niezwykle pięknej i charyzmatycznej piosenkarki ELENI. W trakcie niemal półtora godzinnego koncertu publiczność została wprowadzona w świat pełen niezapomnianych szlagierów.  Wielkie przeboje takie jak "Miłość jak wino", „W Twoich dłoniach”, "Dla Ciebie jestem ja" – to tylko wybrane tytuły piosenek wykonanych podczas tego wyjątkowego muzycznego spotkania.

W dalszej części uroczystości, można było przekonać się o tym, jak bardzo członkowie Klubu Seniora z Turośni Kościelnej są aktywni kulturalnie,  potrafią się świetnie zorganizować i doskonale bawić. Wierszem autorstwa Marii Busłowskiej – kierownika Klubu Seniora, ale też tańcem i upominkami podsumowano dotychczasową  działalność klubu. Nagrodą za występ klubowiczów był uśmiech na twarzach oglądających i gromkie oklaski.

Drodzy seniorzy, od Was uczymy się zachowania dystansu do samych siebie. Życzymy sobie takiego poczucia humoru, jakie niejednokrotnie u Was widzimy.

Bożena Bieryło

zdjęcia: Agnieszka Popławska

Aktualności

Powrót na początek strony