NARODOWE CZYTANIE 2023

8 września br. w sali konferencyjno-widowiskowej w Turośni Kościelnej, sołtysi z poszczególnych miejscowości naszej gminy przeczytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W imieniu wójta gminy – Grzegorza Jakucia, zebranych powitała oraz list Prezydenta RP odczytała Maria Busłowska - dyrektor GOK-u.

W roli lektorów wystąpili: Paweł Kondracki – sekretarz gminy, Teresa Kondraciuk – sołtys wsi Pomigacze, Elżbieta Sasinowska – sołtys wsi Borowskie Skórki, Edmund Białous – sołtys wsi Turośń Kościelna sołectwa I, Katarzyna Zimnoch-Pieczur – sołtys wsi Dołki, Krystyna Kamińska – sołtys wsi Piećki, Borowski Piotr – sołtys wsi Borowskie Michały.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie kl. VII i VIII ze szkół podstawowych w naszej gminie wraz z nauczycielami. W 12. odsłonie Narodowego Czytania poprzez powieść „Nad Niemnem” spotkaliśmy się z rodzinami Korczyńskich, Bohatyrowiczów i innymi postaciami, które przybliżyły nam przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków. Tematyka utworu nawiązuje do Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.

W podziękowaniu za wspaniały występ, czytający otrzymali piękne słoneczniki, a od publiczności wielkie brawa.

Alina Kowalczuk

Zdjęcia: Agnieszka Mielech

Aktualności

Powrót na początek strony