Międzynarodowy Dzień Ziemi w Gminie Turośń Kościelna

Wójt Gminy Turośń Kościelna i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej zapraszają do włączenia się w akcje proekologiczne.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Gminie Turośń Kościelna świętujemy pod hasłem: Na dwa koła – zieleń woła! Zachęcamy mieszkańców gminy i okolic do codziennej troski o środowisko i czynnej ochrony przyrody. Zapraszamy sołectwa, stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń, placówki oświatowe, przedsiębiorstwa i całe rodziny do działania! Proponujemy kilka aktywności proekologicznych, które każdy z nas może wdrożyć w życie codzienne:

  • Rowerem do szkoły/pracy

Zachęcamy, aby wiosną przesiąść się na rower. Na dwa koła – zieleń woła! Jak wiemy, jazda dwukołowcem ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale też na nasze samopoczucie.

  • Sprzątanie okolicy

Wszystkie ręce na pokład! Czym prędzej wyruszmy w teren z rodziną, sąsiadami czy kolegami z pracy. Wspólnie możemy poprawić wygląd naszej okolicy. Pamiętajmy, że nawet spontaniczny spacer jest doskonałą okazją do pozbierania zalegających w lasach czy na poboczach śmieci.

  • Domki dla owadów

Czy, i w jaki sposób owady mogą pozytywnie wypłynąć na środowisko? Jak my możemy pomóc mieszkańcom mikroświata? Zachwiana równowaga biologiczna utrudnia owadom bytowanie i prowadzi do masowego ginięcia pszczół i innych zapylaczy. Jednym ze sposobów ich ochrony są hotele – bezpieczne miejsca do budowania gniazda, rozmnażania i zimowania.

NA DWA KOŁA ZIELEŃ WOŁA!-mn.jpg

Aktualności

Powrót na początek strony