Zaproszenie na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. To wyjątkowa okazja, abyśmy wszyscy razem uczcili naszą niepodległość i jedność jako naród.

Program uroczystości lokalnych:

11 listopada

Msza Święta: Rozpoczniemy od uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się o godzinie 9:00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej ważnej modlitwie w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej.

Uroczystość Patriotyczna: Po Mszy Świętej, o godzinie 10:00, spotkamy się przy pomniku "Ku czci poległych w obronie Ojczyzny 1918-1920", aby uczcić bohaterów naszej niepodległości. Będziemy wspólnie oddawać hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Poczęstunek Legionisty: Po uroczystościach zapraszamy Was na tradycyjną grochówkę. To doskonała okazja, aby spędzić czas razem i podzielić się wspomnieniami.

Wieczornica: Wieczorem, o godzinie 18:00, zapraszamy na koncert patriotyczny ph. "Do kraju tego..." w sali widowiskowej GOK-u.

12 listopada

Liturgia prawosławna: Nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, o godz. 9:00 w cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu.