Rozpoczęcie Ferii Zimowych w Gminie Turośń Kościelna

Stadion sportowy w Turośni Kościelnej stał się miejscem, gdzie rozpoczęły się ferie zimowe w gminie Turośń Kościelna. Bogaty program atrakcji sprawił, że mieszkańcy bawili się w minioną niedzielę przez cały dzień.

Jednym z głównych punktów programu było ognisko – obok tradycyjnego pieczenia kiełbasek, pojawiła się także możliwość spróbowania pieczonego prosiaka oraz aromatycznego bigosu i pączków. Natomiast gorąca herbata, rozgrzewała w mroźny dzień. A wszystko to dzięki licznym sponsorom.

Dla tych, którzy woleli aktywność fizyczną, przygotowano różnorodne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Konkurs w lepieniu bałwana, którzy poprowadzili Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Maria Busłowska i Przemysław Szewczuk cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Kreatywność mieszkańców nie miała granic, a efekty ich pracy rozbudziły uśmiechy na twarzach wszystkich obserwatorów. Każdy z uczestników otrzymał upominek od Klubu Sportowego Turośnianka.

Dla tych, którzy chcieli spróbować czegoś nowego, dostępna była nauka jazdy na nartach biegowych z doświadczonym instruktorem. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy zyskali nową umiejętność. Nie zabrakło również relaksu w bani, gdzie mieszkańcy mogli rozgrzać się i odpocząć. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w kuligu. Przejazd saniami przez zimowy krajobraz Gminy Turośń Kościelna zapewnił Sekretarz gminy Paweł Kondracki.

Ferie zimowe rozpoczęły się z wielką pompą, a mieszkańcy Gminy Turośń Kościelna mogą śmiało powiedzieć, że dobrze się bawili.

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony