Reprezentant Gminy Turośń Kościelna w Drużynie Narodowej

Kamil Januszyk reprezentował Polskę oraz Gminę Turośń Kościelną w Mistrzostwach Europy na Węgrzech 14 i 15.10.2023 r. i zdobył I miejsce w klasie Tactical.

Zawodnik z Klubu Strzeleckiego Legion Wschodni został powołany do Drużyny Narodowej. Posiada bogate doświadczenie w strzelectwie precyzyjnym oraz dalekodystansowym. Jego determinacja w osiąganiu perfekcji sprawia, że jest gotów sprostać najwyższym światowym wymaganiom w tej dyscyplinie.

Strzelectwo sportowe jest wyjątkową dziedziną sportu. Jej uczestnicy korzystają z broni palnej, broni sportowej lub broni pneumatycznej, aby celować w specjalnie oznaczony obiekt. Oczywiście, w zawodach strzeleckich najważniejsza jest trafność oddawanych strzałów, a osiągnięcie tego celu wymaga wielu dodatkowych umiejętności. To z pewnością nie najprostsza dyscyplina. Strzelcy muszą zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z utrzymaniem lufy broni w stabilnej pozycji, zachowaniem nieruchomości oraz precyzyjnym wykonaniem strzału.

Już jako mały chłopiec uczestniczył w polowaniach u boku swojego ojca. To właśnie te chwile sprawiły, że zafascynowanie bronią i strzelectwem stało się nieodłączną częścią jego życia. Po zdaniu egzaminów na myśliwego, zaczął doskonalić swoje umiejętności zarówno na strzelnicach myśliwskich, jak i na łowisku. Z czasem postanowił skoncentrować swoją uwagę na strzelectwie precyzyjnym i dalekodystansowym. Uczestnictwo w zawodach strzeleckich, takich jak „Mykita”, pozwoliło mu rywalizować z najlepszymi strzelcami z Polski i Europy, a myśliwskie doświadczenie okazało się kluczem do sukcesu.

Najważniejszym etapem w jego karierze sportowej było reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata we Francji w 2022 roku. Kamil Januszczyk może pochwalić się również innymi osiągnięciami strzeleckimi, min.:

I miejsce klasa Open FINAL PRS POLAND 23-24.09.2023 r., Ostróda;

Zwycięstwo w Zawodach o puchar Komendanta Centrum Szkolenia Bojowego 12-13.08.2023 r., Drawsko;

I miejsce w klasie repetier z zawodów Janczewski LR Challange 15.04.2023 r., Ostróda;

II miejsce RDA klasa 308 W 24-25.03.2023 r., Słowacja;

I miejsce RDA kllasa 308 W 13-14.05.2023 r., Słowacja;

II miejsce klasa Open Zimowy Snajper 21-22.01.2023 r., Ostróda;

 

Magdalena Owczarczuk

zdjęcia: archiwum prywatne

 

Aktualności

Powrót na początek strony