Piknik z "Turośnianką"

W sobotę, 15 czerwca br. na stadionie w Turośni Kościelnej odbył się piknik, który przyciągnął mieszkańców z całej okolicy. "Piknik z Turośnianką" to wydarzenie, które wpisało się w harmonogram wydarzeń Gminy Turośń Kościelna.

Na imprezie nie zabrakło emocji i atrakcji dla wszystkich uczestników. Rozegrano dziecięcy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna. Jednymi z głównych wydarzeń był mecz z udziałem drużyny reprezentacji artystów polskich oraz mecz pomiędzy Klubem Sportowym „Turośnianka” a GKS Gródek.

Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej i KS "Turośnianka" przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji tj.: dmuchańce, piana party, trampolina, animacje dla dzieci, malowanie twarzy czy występy szczudlarza. Dodatkową atrakcją wydarzenia były stoiska różnych organizacji i instytucji. 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy oraz Wojsko Polskie zachęcały do bliższego poznania swojej działalności. Nie zabrakło także stoisk z lizakami, lodami, zabawkami i granitami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na stoisku „Turośnianki” można było zakupić gadżety i koszulki oraz watę cukrową i popcorn. Ponadto, podczas pikniku odbyła się zbiórka na rzecz Nikoli Jurskiej, aby pomóc jej w zakupie specjalistycznego wózka. Podczas wydarzenia na ten cel zebrano 8 530,94 zł.

Nad bezpieczeństwem czuwali mundurowi, pod dowództwem podinsp. Tomasza Organka – komendanta Komisariatu Policji w Łapach. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Chodór  kierowała ruchem samochodowym pod opieką druhny Bernardy Leszczyńskiej a Ochotnicza Straż Pożarna z Chodór zajęła się pokazem sprzętu strażackiego. Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Trzy Drogi, KGW Zdolne Babki, KGW Wesołe Sąsiadki aktywnie włączyły się w organizację wydarzenia.

"Piknik z Turośnianką" okazał się dużym sukcesem, przyciągając wielu uczestników i dając im wiele radości i zabawy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają na kolejne wydarzenia w przyszłości.

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony