Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków!

Do 30 czerwca 2022 roku każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

 

Kogo dotyczy deklaracja?

Dotyczy to wszystkich właścicieli budynków – mieszkalnych (jednorodzinne i wielorodzinne) oraz niemieszkalnych (np. budynki gospodarcze, letniskowe, handlowo-usługowe itp.)

 

Jak złożyć deklaracje?

  1. W formie elektronicznej, czyli przez internet - za pomocą profilu zaufanego czy e-dowodu przez stronę: www.ceeb.gov.pl
  2. W formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Turośni Kościelnej. Formularze w formacie pdf znajdziemy u sołtysa wsi, na stronie www.ceeb.gov.pl lub www.turosnkoscielna.pl

 

Ile jest czasu na złożenie deklaracji?

Deklarację, która dotyczy źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r. należy złożyć w terminie 12 miesięcy tj. do 30 czerwca 2022 r..

Dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

W przypadku wymiany starego pieca na nowy lub zainstalowania kolejnego źródła ciepła w budynku, należy złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od momentu jego uruchomienia.

Uwaga! Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w wyznaczonym terminie grozi grzywna.

W przypadku pytań dotyczących wypełnienia deklaracji proszę dzwonić pod nr 85 715 80 15

Pliki do pobrania

Aktualności

Powrót na początek strony