Ferie Zimowe w GOKu w Turośni Kościelnej - dwa tygodnie pełne atrakcji!

Rozpoczęcie ferii zimowych w Gminie Turośń Kościelna było wyjątkowym wydarzeniem, a Gminny Ośrodek Kultury postarał się, aby te dwa tygodnie były pełne niezapomnianych atrakcji dla mieszkańców. Przygotowany program sprawił, że ferie stały się czasem radości, zabawy i edukacyjnych doświadczeń.

I Międzyszkolne Mistrzostwa w Strzelectwie Sportowym o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna przypadły w piątek na rozpoczęcie ferii zimowych. Wydarzenie to zgromadziło dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Turośń Kościelna, pokazując nie tylko umiejętności strzeleckie, ale również ducha współzawodnictwa. Pierwszy weekend ferii upłynął pod znakiem zimowej rywalizacji na lodowisku przy szkole w Turośni Kościelnej. Miłośnicy hokeja na lodzie mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami.

Przy współpracy Gminy Turośń Kościelna, GOKu oraz KS Turośnianka na stadionie sportowym odbyło się wydarzenie pn. „Rozpoczęcie ferii z Turośnianką”. Jedną z głównych atrakcji było ognisko z pieczeniem mięsiwa. Oprócz tego można było upiec kiełbaskę i spróbować gorących napoi, a dla najmłodszych czekały gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz konkurs w lepieniu bałwana, który poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej - Maria Busłowska. Chętni mogli skorzystać z gorącej bani oraz wziąć udział w kuligu za którego sterami usiadł sekretarz gminy Turośń Kościelna – Paweł Kondracki.

Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej postawił na rozwijanie pasji artystycznych i kreatywnych. Organizowane były warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Podlaski Instytut Kultury, zajęcia kreatywne, zwiedzanie wystawy archeologicznej oraz warsztaty z ceramiki w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Warsztaty muzyczne prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej w Gminnej Bibliotece Publicznej rozbawiły dzieci, które z zainteresowaniem śledziły każdą chwilę. Pokaz iluzjonisty przeniósł dzieci i młodzież w świat magicznych sztuczek. Oprócz wyjazdu do kina na film „Wyfrunięci” oraz „Wonka”. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne w kinie sferycznym zainstalowanym w sali widowiskowej GOKu. Wójt Gminy Turośń Kościelna - Grzegorz Jakuć odwiedził tego dnia uczestników ferii zimowych i obejrzał z nimi seans w kinie planetarnym. Wyjście na strzelnicę wirtualną urozmaiciło zimowisko.

Ferie zimowe w GOK w Turośni Kościelnej to nie tylko czas rozrywki, ale również okazja do nauki i wspólnego spędzania czasu. Dzięki różnorodności atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

 

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: archiwum GOK

Aktualności

Powrót na początek strony