Spotkanie autorskie z Joanną Kruszewską

25 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Turośni Kościelnej gościła pisarkę Joannę Kruszewską. W spotkaniu uczestniczyli w licznym gronie seniorzy z Klubu Seniora w naszej gminie.

Pani Joanna napisała kilkanaście powieści o tematyce społeczno-obyczajowej. Pisarka pochodzi z Białegostoku, w którym obecnie mieszka i pracuje jako nauczycielka wychowania przedszkolnego. Ma wielki sentyment do rodzinnego miasta i całego Podlasia. Wychowała się w rodzinie czytającej, od najmłodszych lat rodzice wpajali jej zamiłowanie do książek. Będąc nastolatką zaczytywała się powieściami Krystyny Siesickiej, Hanny Ożogowskiej i Małgorzaty Musierowicz. Pierwszą książkę pt. „Aby do mety” wydała w roku 2009, następne ukazywały się w kolejnych latach. Najnowsza powieść „Czas powrotów” została oddana w ręce czytelników na początku 2022 r. Inne tytuły pisarki to: „Awaria uczuć”, „Dom samotnych”, „Zostań ze mną”, „Czas leczy rany”, „Czas nadziei”, „Coś musi trwać”, „Wszystko się zaczyna”, „Małe wojny”, „Szczęście spod igły”, „Na trzy sposoby”, „Miłość raz jeszcze”. Spotkanie z pisarką przebiegło w bardzo miłej atmosferze, ponieważ Pani Joanna jest osobą niezwykle ciepłą i sympatyczną.

Seniorzy wraz z Marią Busłowską, koordynatorką Klubu wzięli aktywny udział, zadając autorce wiele pytań dotyczących jej życia i twórczości. Skorzystali również z okazji, aby zdobyć autograf pisarki oraz zapozować do wspólnego zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Alina Kowalczuk

zdjęcia: Maria Busłowska/Agnieszka Popławska

Kultura

Powrót na początek strony