Szymon Marciniak w Turośni Kościelnej

Niesłychana chwila – tylu gości, tylu mieszkańców gminy Turośni Kościelnej. Dziękuję Klubowi Sportowemu Turośnianka i serdecznie gratuluję, że po trzech latach wytężonej pracy osiągnęli sukces i przechodzą dzisiaj do następnej ligi. Czekają ich nowe wyzwania, obowiązki, koszty, ale też zapewne wiele sukcesów. Pragnę podziękować Państwu za tak liczne przybycie. Przepraszam, że nie wszyscy mogli znaleźć się na trybunach. Teraz już wiemy jaki stadion należy zbudować w Turośni Kościelnej, ile ma mieć miejsc i co czynić, żeby w przyszłości te miejsca były zapełnione – mówił Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna w przerwie niecodziennego meczu KS Turośnianka i GKS Rutki. Sędzią rozgrywek był sam Szymon Marciniak.

18 czerwca 2023 r. przeszedł do historii. Tego dnia, na stadionie sportowym w Turośni Kościelnej było głośno i to nie tylko za sprawą kibiców Klubu Sportowego Turośnianka. Na spotkanie ze światowej sławy sędzią przybyły tłumy.

Tu, w Turośni, nie ma kalkulowania, grania na czas, oszukiwania. Ludzie grają, bo kochają piłkę, to jest ich pasja. To jest fajna odmiana przyjechać na prawdziwą, szczerą piłkę – podkreślił Szymon Marciniak.

Pasja, determinacja i zaangażowanie dały KST awans do ligi okręgowej. Choć ostatni mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2, to wynik nie wpłynął na układ tabeli.

O Klubie w superlatywach wypowiedział się Sebastian Łukaszewicz – wicemarszałek województwa podlaskiego.

Turośnianka to wizytówka całego województwa, bo skoro widzimy na meczu A Klasy ponad 3 tys. osób, to znaczy, że warto tu inwestować. Samo to, że sędzią tego spotkania jest Szymon Marciniak, świadczy o tym, że ta drużyna i kibice mają potencjał, a zarządzanie nią jest na perfekcyjnym poziomie – podkreślił Sebastian Łukaszewicz.

W przerwie meczu, prezesi KST i GKS Rutki otrzymali od władz województwa promesy na dofinansowanie działalności klubów.

Panuje tu świetna atmosfera, przyszło mnóstwo ludzi. My jako Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczamy duże pieniądze na rozwój sportu w regionie, bo jest to jedna z najlepszych form promocji. Nasi sportowcy robią to znakomicie – skomentował Marek Malinowski – członek zarządu województwa podlaskiego.

Zawodników nagrodził, pogratulował sukcesów, życząc powodzenia w dalszych zmaganiach Sławomir Kopczewski – prezes Podlaskiego ZPN-u.

Finałowy mecz był najbardziej oczekiwanym, jednak niejedynym punktem niedzielnego Pikniku Rodzinne Świętowanie z Turośnianką. Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej i KS Turośnianka przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji, to m.in. dmuchańce, animacje, pneumatyczna strzelnica Legionu Wschodniego, wystawa zabytkowych aut czy frisbee show. Na scenie wystąpiły dzieci z publicznych placówek oświatowych z terenu gminy oraz seniorki z Klubu Seniora. Rozegrany został też dziecięcy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna. Nad bezpieczeństwem czuwali mundurowi, pod dowództwem podinsp. Tomasza Organka – komendanta Komisariatu Policji w Łapach. Zabezpieczenie medyczne zapewniła Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne świętowanie awansu do ligi okręgowej.

 

Kultura

Powrót na początek strony