Dzień dziecka w Gminie Turośń Kościelna

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Turośń Kościelna w tym roku odbyły się w nieco innej formie. Na zaproszenie wójta Gminy Turośń Kościelna oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej dzieci miały okazję pojechać do Parku Morza, Lądy i Oceany.

Wycieczka do parku rozrywki w Dorożkach była niezapomnianym doświadczeniem dla dzieci ze szkół publicznych mieszczących się na terenie Gminy Turośń Kościelna, które miały okazję w niej uczestniczyć. Park ten jest niezwykłym miejscem, które przybliża dzieciom tematykę marynistyczną, kulturę morza oraz odległych kontynentów.Podczas wycieczki dzieci miały okazję podziwiać różnorodne eksponaty związane z fauną i florą mórz i oceanów, ale także lądów. Park rozrywki w Dorożkach to miejsce, które nie tylko bawi, ale także edukuje. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych warsztatach i prezentacjach, które pozwoliły im lepiej zrozumieć świat morski, jego znaczenie dla ekosystemu oraz wpływ człowieka na jego stan.

Dzięki interaktywnym elementom parku dzieci mogły zaangażować się w naukę w sposób ciekawy i atrakcyjny.Oprócz oferty edukacyjnej, miejsce to umożliwia spędzanie czasu na zabawach i integracji.

 

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: archiwum szkół z Gminy Turośń Kościelna

Kultura

Powrót na początek strony