Iskry Niepodległej w Turośni Kościelnej!

Wójt Gminy Turośń Kościelna i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają do udziału w niezwykłym widowisku multimedialnym Iskry Niepodległej. Pokazy odbędą się 16-17 września br. przy orliku sportowym w Turośń Kościelnej.

Iskry Niepodległej to widowisko Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce.

Iskry Niepodległej zaparkują na placu przed orlikiem sportowym w Turośni Kościelnej. Ekspozycję będzie można zwiedzać w sobotę i niedzielę (16-17.09). 16.09 w g. 10.00-18.00 zaś 17.09 w g. 10.00-16.00.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny, opowiadający o wybitnych postaciach, umieszczony w specjalnie zaprojektowanych naczepach. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl, w którym dzięki nowoczesnym technologiom wizualnym przedstawiamy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Wśród nich znaleźli się Mieczysław Bekker, Irena Sendler, Jan Szczepanik czy Jan Czochralski. Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

plakat_Turośń Kościelna_bs_godziny [Rozdzielczość Pulpitu].png

Zapowiedź pokazów:

 

Pliki do pobrania

Powrót na początek strony