Piknik rodzinny "Lato z dziećmi"

Spektakl teatralny, pokaz iluzjonisty, turniej piłki nożnej, dmuchańce i malowanie twarzy – to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na najmłodszych na rodzinnym pikniku „Lato z dziećmi”. 20 czerwca br. w Turośni Kościelnej nie brakowało roześmianych dzieci, ciekawych pokazów, nie zabrakło też słońca.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na orliku, gdzie Klub Sportowy „Turośnianka” zorganizował turniej piłki nożnej. Walka była zacięta, a doping najbliższych zachęcał do działania. Umiejętności młodych sportowców wprawiły w zachwyt niejednego widza.

Druga część pikniku odbyła się na boisku szkolnym. Tuż po godzinie 13.00 mieszkańców przywitały Bożena Bieryło – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Ewa Chrabołowska – dyrektor Zespołu Szkól w Turośni Kościelnej.

Ważnym elementem pikniku była pomoc choremu na rdzeniowy zanik mięśni Nikodemowi – podopiecznemu Fundacji „Się pomaga”. Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka środków pieniężnych na leczenie chłopca.

Jako pierwszy na scenie zagościł Teatr pod Orzełkiem z przedstawieniem o smoku i trzech królewnach, które nauczyły się, że najlepszym lekarstwem na codzienne strachy i przeciwności losu jest uśmiech. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć niecodzienny pokaz. Jak sprawić, żeby dzieci lewitowały? Wie tylko iluzjonista Łukasz Grant.

Działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Klub Seniora przygotował poczęstunek i atrakcje dla najmłodszych. Panie upiekły słodkości, zrobiły zdrowe soki, zaś Panowie zajęli się grillowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz taneczny Seniorek. Ponadto, w czasie pikniku chętni wzięli udział w loterii fantowej. Za piątkę, uśmiech czy wierszyk Seniorzy nagradzali dzieci upominkiem.

Nie tylko dorośli przygotowali atrakcje na niedzielny piknik. Grupa z Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej pokazała, jak wygląda zabawa! Gołym okiem widać, że przedszkolaki czują rytm i świetnie radzą sobie w grupowych tańcach. Kadra wychowawców przedszkolnych zadbała o dziecięce stanowisko fryzjersko-kosmetyczne. Panie plotły piękne, kolorowe (i baaardzo modne) warkoczyki i malowały dzieciom twarze.

W tak słoneczny dzień świetnie sprawdziła się kurtyna wodna, przygotowana przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turośni Kościelnej. Strażacy udostępnili dzieciom sprzęt ratowniczy i ubrania ochronne. Zdjęciom w wozie strażackim nie było końca. Z pozytywnym odbiorem spotkał się także zorganizowany przez turosieńską jednostkę pokaz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Ale to nie koniec atrakcji!

Na wydarzeniu gościliśmy przedstawicieli Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Łapach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku i Centrum Integracji Społecznej „Przystań” w Łapach. Zainteresowani otrzymali porady dotyczące zdrowego stylu życia, wykonali podstawowe badania i dokonali analizy składu masy ciała. Słuchacze CIS-u w Łapach zaprezentowali zgromadzonym własnoręcznie wykonane poduszki i skrzyneczki decoupage.

Sponsorami wydarzenia był Zakład Mięsny „BOST” z Turośni Kościelnej i Jumper Park Trampolin.

Życzymy, aby lato było tak udane jak niedzielny piknik. Bezpiecznych wakacji i pięknych wspomnień. Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Popławska

Aktualności

Powrót na początek strony