8. edycja Nocy Bibliotek. To się musi powieść

W sobotę, 1 października o g. 18.00 zapraszamy dzieci od 8 r.ż. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej, gdzie będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek!

NOC BIBLIOTEK 2022 w GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TUROŚNI KOŚCIELNEJ

W nawiązaniu do ogólnoprzyjętego hasła Nocy Bibliotek 2022 – ,,To się musi powieść", działania turosieńskiej biblioteki skupiają się wokół myśli ,,Tajemnicze (po)wieści".

Spotkanie rozpoczniemy seansem filmu ,,Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai. Pierwsza tajemnica". Później wcielimy się w detektywów i przejdziemy bibliotecznymi szlakami, poznając pojawiające się w tajemniczych okolicznościach hasła, składające się na powieść. Kto opowiada historię? Jakie znamy elementy powieści? Po złapaniu tropu, młodzi detektywi z łatwością odpowiedzą na wszystkie pytania. Następnie, dzięki kodowaniu wejdziemy w rolę autora i stworzymy nowe opowieści. Poprzez zabawę utrwalimy też informacje o bohaterach ulubionych książek. Na zakończenie wykonamy pamiątkową tablicę zdjęć z Fotobudki Detektywa.

Program wydarzenia NOC BIBLIOTEK - TAJEMNICZE (PO)WIEŚCI:

18.00 – Seans filmu ,,Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai. Pierwsza tajemnica"

19.30 – Tajemnicze (po)wieści – quizy dla młodych detektywów

20.00 – Zostań autorem – Opowiadanie przez kodowanie

20.15 – O-powieści w ruchu – powtórka o bohaterach ulubionych książek

20.45 – Fotobudka Detektywa

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zgłoszenia chętnych dzieci do dn. 28.09.2022 r. pod nr tel. 515-950-103 lub 85-307-06-29.

Nie ma innej opcji – to się musi powieść! Do zobaczenia 1 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej.

noc bibliotek(1).png

Aktualności

Powrót na początek strony