Oświata i kultura

 • plenerowa strefa kibica_mn.png

  Plenerowa Strefa Kibica zaprasza!

  Gmina Turośń Kościelna i Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej organizują Plenerową Strefę Kibica. Zapraszamy na wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów w sobotę, 10 czerwca o g. 20.00 na orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

 • awards-gf8eb1acd1_1280.jpg

  Sukces stypendystów sportowych

  Skok w dal, biegi na 400 i 5000m – to właśnie w tych dyscyplinach odnieśli sukces stypendyści sportowi gminy Turośń Kościelna, którzy 19-21 maja br. rywalizowali na Mistrzostwach Polski Niesłyszących i Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

 • plakat jubileusz SP.jpg

  Jubileusz 100-lecia szkoły

  28. kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecia nadania imienia Stanisława Staszica szkole podstawowej.

 • bal_absolwentów.PNG

  Zaproszenie na Bal Absolewntów

  Pragnąc upamiętnić Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecie nadania imienia Stanisława Sztasica szkole podstawowej 28.04.2023 r. odbędzie się Bal Absolwentów.

 • Zaproszenie na Jubileusz Szkoły

  28.04.2023 r. o g. 11.00 rozpoczną się uroczystości związane ze 100-leciem Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-leciem nadania szkole imienia Stanisława Staszica.

 • den [50%].JPG

  Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  To był dzień pełen podziękowań, gratulacji i życzeń. 14 października br. odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 • DSC_0449 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

  Z remizy na boisko

  Piłka na straży wakacji – pod takim hasłem w niedzielę, 10 lipca br. na orliku w Turośni Kościelnej, odbył się Turniej Piłkarski Drużyn OSP o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna.

 • Turniej PSP I OSP.png

  Piłka na straży wakacji. 10 lipca zapraszamy na orlik!

  W najbliższą niedzielę, 10 lipca o g. 13.00 na orliku w Turośni Kościelnej odbędzie się turniej drużyn PSP i OSP o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna.

 • Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

  Po trzech latach przerwy, na stadion w Turośni Kościelnej wróciły zawody sportowo-pożarnicze. Międzygminne zmagania odbyły się w niedzielę, 26 czerwca. Żar lał się z nieba a niestrudzeni strażacy rywalizowali o miano najlepszych.

 • IMG_5650.JPG

  Wizyta wiceministra

  O funkcjonowaniu publicznych placówek oświatowych, działaniach Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej rozmawiali Grzegorz Jakuć – wójt gminy i Dariusz Piontkowski – wiceminister edukacji i nauki, który 20 czerwca br. złożył wizytę w Gminie Turośń Kościelna.

Powrót na początek strony