Sukces stypendystów sportowych

Skok w dal, biegi na 400 i 5000m – to właśnie w tych dyscyplinach odnieśli sukces stypendyści sportowi gminy Turośń Kościelna, którzy 19-21 maja br. rywalizowali na Mistrzostwach Polski Niesłyszących i Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Paweł Bondaruk, pobił nowy rekord Polski Niesłyszących do lat 19 w biegu na 5000m. Zawodnik stanął na podium z wynikiem 16:35.33s.

Również na poznańskim stadionie na Golęcinie, reprezentanci uczelni wyższych z całego kraju zmierzyli się w jednej z najstarszych dyscyplin sportu.

III miejsce w skoku w dal mężczyzn zajął Paweł Wyszyński, z wynikiem 6.82m. Także na III miejscu, w biegu na 400m kobiet z czasem 54.21s, uplasowała się Weronika Bartnowska.

Lekkoatletom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych.

źródło: ampy.pl/pzsn.pl