Jubileusz 100-lecia szkoły

28. kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecia nadania imienia Stanisława Staszica szkole podstawowej.

28. kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej i 50-lecia nadania imienia Stanisława Staszica szkole podstawowej.

Jubileusz był okazją do spotkań, rozmów i podsumowania dziejów szkoły z uwzględnieniem przemian systemowych i najważniejszych wydarzeń. Szkoła to nie tylko budynki, a przede wszystkim ludzie, którzy tworzyli i tworzą tę placówkę na przestrzeni wielu lat. To także historia całych rodzin, których członkowie rozpoczynali swoją edukację w naszej placówce, a także społeczności lokalnej, z którą jesteśmy bardzo związani.

W obchodach święta szkoły wzięło udział wielu gości, m.in. wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, wojewoda Bogdan Paszkowski, wicekurator oświaty Barbara Buraczewska, a także lokalni samorządowcy na czele z gospodarzem naszej gminy wójtem Grzegorzem Jakuciem, byli dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość mogła odbyć się dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz przyjaciół naszej placówki, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów na stronach internetowych lokalnych mediów:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/225950

https://bialystok.tvp.pl/69508526/100lecie-szkoly-w-turosni-koscielnej

https://podlaskie24.pl/artykul/wydarzenia/szkola-podstawowa-w-turosni-koscielnej-swietowala-100-lecie/

https://wspolczesna.pl/turosn-koscielna-szkola-podstawowa-swietowala-100lecie-istnienia-oraz-50lecie-nadania-jej-imienia-st-staszica-wsrod-gosci/ar/c5-17506233

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/szkola-podstawowa-w-turosni-koscielnej-swietowala-100-lecie

https://podlaskie.eu/edukacja/szkola-podstawowa-w-turosni-koscielnej-swietowala-100-lecie.html

źródło: zs.turosnkoscielna.pl

Powrót na początek strony