Inwestycje

 • IMG_1703.JPG

  Zabytkowa Kaplica pw. św. Barbary w Baciutach została wyremontowana

  Z końcem października br. zakończyły się prace remontowe przy zabytkowej przydrożnej kapliczce w Baciutach. Osiemnastowieczna budowla, początkowo grekokatolicka, po 1839 r. prawosławna, należy do parafii św. Mikołaja w Topilcu. Kaplicą od lat opiekują się mieszkańcy okolicznych wsi.

 • dworek.jpg

  Dworek Myśliwski w Turośni Kościelnej zostanie odnowiony

  Rozpoczęły się roboty budowalne, związane z remontem zabytkowego budynku Dworku Myśliwskiego w Turośni Kościelnej. Prace będą obejmowały, m.in. remont elewacji, konserwację więźby dachowej i dachu, remont wnętrz budynku, w tym pomieszczeń piwnicznych i zejścia do piwnicy.

 • 254960402_3058656481045421_2661322789234932320_n.jpg

  Kolejna inwestycja drogowa zrealizowana

  5 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1532B w Bojarach. To ponadkilometrowy odcinek łączący miejscowość z przystankiem kolejowym na trasie Białystok-Łapy-Warszawa.

 • otwarciedrogi.jpg

  Otwarcie zmodernizowanej drogi w Niewodnicy Kościelnej

  Zakończyły się prace remontowe na ul. Polnej w Niewodnicy Kościelnej. Budowa ponad półkilometrowego odcinka była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • Polski Ład – inwestycje z nowego rządowego programu

  W poniedziałek 25 października br.Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

 • Nowa droga w Borowskich Żakach

  Dobiegła końca kolejna inwestycja drogowa na terenie gminy Turośń Kościelna, zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • otwarcie drogi Trypucie8.JPG

  Otwarcie drogi gminnej w Trypuciach

  Mieszkańcy mogą już korzystać z nowo przebudowanej drogi gminnej nr 106661B w Trypuciach. Mowa o ponad 300-metrowym odcinku drogi od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1547B, w kierunku PSZOK-u.

 • panele.jpg

  Granty na odnawialne źródła energii – nabór wniosków rozstrzygnięty

  Na przełomie czerwca i lipca br. rozstrzygnięto nabór wniosków na montaż kolektorów słonecznych. Grzegorz Jakuć – wójt gminy podpisał z mieszkańcami umowy o powierzenie grantów na kwotę 570 tys. zł.

 • Program Inwestycji Strategicznych dla samorządów

  Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w lipcu nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 • ul. Polna w Niewodnicy Kościelnej.jpg

  Informacje o budowach dróg z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

  Dobiegają końca, rozpoczęte w 2020 r., przebudowy dróg gminnych. Drogi w Stoczkach i Trypuciach są wykonane i oddane do użytkowania, natomiast w Borowskich Żakach i na ul. Polnej w Niewodnicy Kościelnej trwają ostatnie prace porządkowe.

Powrót na początek strony