Z remizy na boisko

Piłka na straży wakacji – pod takim hasłem w niedzielę, 10 lipca br. na orliku w Turośni Kościelnej, odbył się Turniej Piłkarski Drużyn OSP o Puchar Wójta Gminy Turośń Kościelna.

O podium rywalizowało pięć drużyn: OSP Turośń Kościelna, Turośń Dolna, Iwanówka, Borowskie Olki i OSP Uhowo. Rozgrywki odbywały się w systemie: każdy z każdym. Sukces odnieśli strażacy z Turośni Dolnej, którzy zwyciężyli cztery mecze i, tym samym – zdobyli I miejsce w Turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Kondracki – kapitan drużyny OSP Turośń Dolna.

- Wszystkim nagrodzonym gratuluję wyników. To pierwsza tego typu impreza, mam nadzieję, że spotkamy się również za rok. Dziękuję piłkarzom za sportową rywalizację, dziękuję organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie turnieju. Dziękuję też publiczności, która dzielnie dopingowała strażaków – mówił wójt Grzegorz Jakuć.

II miejsce w turnieju zajęła OSP Borowskie Olki, III miejsce – OSP Turośń Kościelna, IV – OSP Uhowo, zaś V miejsce przypadło w udziale drużynie strażackiej z Iwanówki.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Popławska

Powrót na początek strony