"Teatralni" na scenie 27. Łapskiego Tygodnia Teatru

W środę, 18 marca 2026 roku, scena Łapskiego Domu Kultury należała do młodych artystów z naszej gminy. Grupa „Teatralni”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej, zaprezentowała spektakl pt. „Zwierciadło duszy”, zbierając zasłużone brawa od zgromadzonej publiczności.

Występ w ramach 27. Łapskiego Tygodnia Teatru był dla naszej młodzieży kolejną okazją do zaprezentowania efektów wielomiesięcznej pracy. Spektakl „Zwierciadło duszy” aktorzy współtworzyli pod czujnym okiem reżysera, Radosława Zaremby. Podczas regularnych zajęć w GOK-u grupa szlifowała warsztat, co zaowocowało dojrzałym widowiskiem.

Warto podkreślić, że dla naszej grupy nie był to pierwszy kontakt z profesjonalną sceną! Ich debiut miał miejsce w październiku w białostockim „Nie Teatrze”. Natomiast premiera tego spektaklu odbyła się podczas finału projektu „GraMY kulturę – artSTART na scenie”, zrealizowanego w ramach programu "WYgrajcie kulturę” organizowane przez Podlaski Instytut Kultury. Przedstawienie gościło także w świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy, zdobywając uznanie lokalnej publiczności.

Występ w Łapach potwierdził, że w Turośni Kościelnej rośnie pokolenie niezwykle zdolnych i wrażliwych twórców. Zaangażowanie grupy „Teatralni” oraz ich naturalna swoboda przed publicznością budzą wielki podziw.

zdjęcia: DK Kultury

Aktualności

Powrót na początek strony