Zmień kontrast

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

11 maja 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była dyskusja nad książką "Ścieżki nadziei" Richarda Paula Evansa, w której autor opisuje pieszą podróż przez całą Amerykę głównego bohatera Alana. Samotną wędrówkę z jednym plecakiem oraz mnóstwem pytań o sens życia i cierpienia po przeżytej śmierci ukochanej żony, utracie domu i pracy. Czy Alan zostawił za sobą przeszłość i znalazł siłę , by żyć od nowa? Czy odzyskał szansę na miłość i zwykłe ludzkie szczęście? O tym dyskutowały klubowiczki podczas spotkania w gminnej bibliotece.
 
 
 

 

 

 

"CHMURKI" W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W piątek 11 maja 2018 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej przybyły dzieci z grupy "Chmurki" wraz z wychowawczynią Panią Moniką Bibułowicz, aby złożyć życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. W podziękowaniu za piękną laurkę i wspaniałe życzenia  Pani bibliotekarka Alina Kowalczuk przeczytała przedszkolakom dwie legendy: "Wars i Sawa" oraz "Syrenka". 
 

 
 
 

 

XV Tydzień Bibliotek

Już po raz piętnasty w dniach 8-15 maja 2018 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteki podlaskie przygotowały wiele ciekawych i atrakcyjnych projektów, by podkreślić rolę tych wyjątkowych placówek kultury. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatych ofert oraz aktywnego udziału w zaakcentowaniu święta Bibliotek, w niektórych placówkach nawet przez cały maj!
 
 

 

 

SPOTKANIE Z PROMYCZKAMI

W dniu 26 kwietnia 2018 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej zawitały dzieci z grupy "Promyczki" wraz z wychowawczynią Panią Martą Świstun. W tym miesiącu w świat baśni wprowadziła przedszkolaki Pani Magdalena Bukłaha  z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która przeczytała dwie bajki: "Ewelinka i Leonard" oraz "Kasztanek". Dzieci bardzo serdecznie podziękowały Pani Magdzie za wspaniałe czytanie, opowiedziały treść bajek, a na zakończenie wykonały do nich piękne ilustracje.
 
 
 
 
 
 

PROJEKT "SKLEJKI POETYCKIE"

16 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Turośni Kościelnej odbyły się warsztaty w ramach projektu "Sklejki poetyckie" prowadzone przez Pana Marcina Kozińskiego - animatora kultury, historyka,  kustosza Muzeum Wojska w Białymstoku.
Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a główny partner działania to Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W warsztatach wzięła udział młodzież kl. VI Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, której zadaniem było układanie wierszy z wylosowanych słów oraz budowanie kolaży wyciętych z czasopism. Zajęcia miały na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni oraz obalenie mitu, że poezja jest czymś bardzo elitarnym. Warsztaty nauczyły młodzież, że każdy człowiek może być artystą, nie należy naśladować innych tylko być sobą, a tworzenie wierszy nie jest wcale takie trudne.