Zmień kontrast

Finałowa dziesiątka konkursu "Wójt roku 2016" organizowanego przez TVP - można już oddawać głosy

Kapituła konkursu "Wójt roku 2016" z grona zgłoszonych kandydatów wybrała finałową dziesiątkę. Spośród nich, głosami widzów, wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu "Wójt roku 2016", który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.
Kapituła konkursu na „Wójta roku 2016” po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatur, postanowiła zakwalifikować do finału 10 wójtów, na których głosy można oddawać od 20 do 31 marca:

Jerzy Ferdynand Adamski – gmina Dydnia, woj. podkarpackie sms 1 pod numer 7150

Tomasz Brzoskowski – gmina Stężyca, woj. pomorskie sms 2 pod numer 7150

Marek Czub – gmina Stoczek Łukowski, woj. lubelskie sms 3 pod numer 7150

Tomasz Hapunowicz– gmina Zbuczyn, woj. mazowieckie sms 4 pod numer 7150

Grzegorz Jakuć – gmina Turośń Kościelna, woj. podlaskie sms 5 pod numer 7150

Grzegorz Kozioł – gmina Tarnów, woj. małopolskie sms 6 pod numer 7150

Daniel Krawiec – gmina Przeworsk, woj. podkarpackie sms 7 pod numer 7150

Robert Piętka – gmina Milówka, woj. śląskie sms 8 pod numer 7150

Józef Jerzy Rozkosz – gmina Bielsk, woj. mazowieckie sms 9 pod numer 7150

Dariusz Woźniak – gmina Rusiec, woj. łódzkie sms 10 pod numer 7150


Sylwetki wójtów prezentowane będą na antenie Programu 1. Koszt sms, to 1,23 zł z VAT.
 
Pod poniższym linkiem można zapoznać się z sylwetkami wójtów:
 
źródło: www.tvp.pl

Wyniki badania wody z pobliskich wodociągów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku przesyła wyniki badania wody z wodociągu Suraż, Pomigacze i Baciuty.

System zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin jest właścicielem systemu zbiórki pustych opakowań po środkach ochrony roślin zwanego Systemem Zbiórki Opakowań PSOR. Działa on na podstawie porozumienia zawartego z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, zwanym „Porozumieniem Agro" nr 8/2014. System Zbiórki Opakowań PSOR to realizacja obowiązków prawnych nałożonych na wprowadzających produkty w opakowaniach, zawartych w ustawie o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Jednocześnie Stowarzyszenie prowadzi w imieniu wprowadzających kampanię edukacyjną pod hasłem „Liczy się każde opakowanie". Więcej informacji o Systemie PSOR oraz o kampanii znajduje się na stronie internetowej www.systempsor.pl.

Zgodnie z polskim prawem, opakowania po środkach niebezpiecznych, w tym po środkach ochrony roślin, powinny być odpowiednio zagospodarowane.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rolników, którzy potrzebują dowodu na to, że zwrócili odpady do punktu sprzedaży, a tym samym wywiązali się z obowiązków wskazanych w art. 43 ust. 2 ww. ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin przygotowało formularz zwrotu/przyjęcia takich odpadów, które są zbierane w ramach systemu PSOR. Dzięki temu rolnik zdający odpady do sklepu zrzeszonego w Systemie PSOR będzie dysponował potwierdzeniem, że postąpił z opakowaniem po środkach ochrony roślin zgodnie z przepisami. Taką kartę rolnik będzie mógł przedstawić przedstawicielowi oddziału regionalnego ARiMR podczas kontroli wzajemnej zgodności.
Załączniki:
Pobierz plik (Karta zwrotu odpadu.pdf)Karta zwrotu odpadu.pdf[ ]